top of page

Veríme, že veci v živote fungujú len vtedy, keď sa robia s čistým úmyslom a s rešpektom k prírode. Preto sme Maladinovo zasadili do Liptova tak, aby prinášalo úžitok našim hosťom, ale aj lokalite ako takej. Pri všetkých našich aktivitách myslíme na prírodu a boli by sme radi, ak by ste v tom boli s nami, preto:

SPRÁVAME
SA ZODPOVEDNE

Trieďte odpad vždy, keď je to možné. V každom apartmáne sú dva koše - jeden na zmiešaný odpad a jeden na plast. Kontajnery na triedený odpad sa nachádzajú v areáli Maladinova.

V celom rezorte využívame úsporné žiarovky, no nenechávajte svietiť, ak odchádzate z miestnosti

 

Uteráky si dávajte vymeniť len ak je to naozaj potrebné. Ak ich necháte na zemi, vieme že ich treba vymeniť.

Sprchy obsahujú perlátory, ktoré značne ušetria vodu pri sprchovaní, na zalievanie trávnika používame vodu z Liptovskej Mary. Šetrite vodou aj pri vašich činnostiach.

Malé šampóniky či mydielka u nás nenájdete. Pre každého hosťa dopĺňame dávkovače šampónu, mydla aj prostriedku na riad.

Handrička v kuchynke je prateľná a znovupoužiteľná, preto ju po použití nevyhadzujte.

Kúrenie formou infraohrevu, ktoré v Maladinove využívame, je až o 40 % úspornejšie oproti konvenčnému ohrevu.

Pri raňajkách si naberte len toľko jedla, koľko nazaj dokážete zjesť. Snažíme sa o minimalizáciu odpadu z kuchyne, nedojedeným jedlom kŕmime zvieratká. 

Voda je tu, rovnako ako na celom Slovensku, pitná a naozaj dobrá, preto nemusíte kupovať balenú vodu. Naplňte si svoju fľašku priamo z kohútika.

Po fajčení nezahadzujte ohorky z cigariet na zem, ale do popolníka, ktorý sa nachádza v priestore vyhradenom na fajčenie. 

Na pláži nenechávajte odpadky, aby si mohli pobyt pri vode užiť všetci v rovnakej pohode.


 

bottom of page