top of page
nasi partneri.jpg

LYŽIARSKE STREDISKÁ

Lyžovanie

JASNÁ NÍZKE TATRY

Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Je situované po oboch stranách Chopku. Nachádza sa tu 13 lanoviek a 10 vlekov

Jasna.jpg

BAČOVA ROVEŇ

Skicentrum Bačova Roveň je pravidelne  hostiteľom pretekov Európskeho aj Slovenského pohára. Ponúka tri svahy a všetky typy obtiažnosti

Bacova Roven.jpg

SKI MALINÔ BRDO

Malinô Brdo, ktoré sa nachádza pri Ružomberku je stredisko s aktivitami pre celú rodinu so širokými zjazdovkami a snowparkom.

Malino Brdo.jpg

ŽIARCE

Stredisko sa nachádza 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Je severne orientované a umelo zasnežované preto sa tu častu dá lyžovať až do neskorej jari. 

Žiarce.jpg

OPALISKO

Lyžiarske stredisko sa nachádza iba 5km od centra Liptovského Mikuláša priamo nad obcou Závažná Poruba. Nájdete tu klzisko, bežecký areál aj sánkarskú dráhu.

Zavazna poruba.jpg

DOLINKY

10km od Liptovského Mikuláša sa nachádza menšie lyžiarske stredisko s jednou nenáročnou a jednou zajzdovkou pre stredne pokročilých.

Dolinky.jpg

SKI ČERTOVICA

Čertovica je lyžiarske stredisko v malebnom prostredí Nízkych Tatier. Ponúka 5 vlekov, zjazdovky všetkých typov náročností aj bežecké dráhy o celkovej dĺžke 5km.

Certovica.jpg

TURISTIKA A CYKLOTURISTIKA

Turistika a bike

KVAČIANSKA DOLINA

Kvačianska dolina je jedna z najkrajších dolín na Liptove a spolu s Prosieckou je vhodná na celodenný výlet. Na ceste Vás budú čakať rebríky, vodopády, jaskynky aj starý mlyn

Kvacianska dolina.jpg

DEMÄNOVSKÁ DOLINA

Jasná nie je len lyžovanie. V lete ponúka aj nespočetné množstvo  turistických trás, od tých určených rodinám s deťmi až po viacdňové náročné túry. Všetky ale s prekrásnymi výhľadmi. 

Demanovska dolina.jpg

MALINÔ BRDO

Bike Park Malinô Brdno patrí medzi top parky na Slovensku. Ponúka až 10 trailov z ktorých si vyberú úplní začiatočníci aj profesionálni pretekári. 

Bike park malino.jpg

800 KM CYKLOTRÁS

Liptov ponúka viac ako 800 km cyklotrás s rôznou dĺžkou a náročnosťou. Pre majiteľov elektrobikov sa na Liptove nachádza 16  stojanov s nabíjačkou. V priebehu leta premáva na Liptove aj cyklobus

Bike world jasna.jpg

VODNÁ NÁDRŽ LIPTOVSKÁ MARA

Liptovská Mara

PLÁŽOVÉ KÚPALISKO

Plážové kúpalisko na brehu Liptovskej Mary má ideálne podmienky pre všetkých milovníkov vodných a outdoorových športov - od vodných bicyklov cez jachting a windsurfing až po rybolov.

Plaz Liptovska Mara.jpg

MARA CAMPING

Kemp ponúka možnosti ubytovania od romantických zrubov až po stany. Nájdete tu tiež pláž so záchrannou službouadrenalínové vodné športy alebo si užijete vyhliadkovú plavbu.

Mara Camping.jpg

ARCHEOSKANZEN

Havránok predstavuje jednu z najvýznamnejších archeologických nálezísk na území Slovenska. Jedná sa o prvý archeologický park pod holým nebom a dokumentuje prítomnosť Keltov na Liptove.

Havránok.jpg

AQUAPARKY, TERMÁLNE A MINERÁLNE PRAMENE

Aquaparky

TATRALANDIA

Najväčší aquapark na Slovensku. 10 bazénov, 14 tobogánov, tropický raj, reštaurácie, wellness aj spa, to všetko 365 dní v roku na jednom mieste priamo oproti komplexu Maladinovo.

Tatralandia.jpg

BEŠEŇOVÁ

Vodný park Bešeňová je termálnym srdcom Liptova. Je zameraný na dokonalý oddych celého tela. Čakajú vás tu relaxačné masáže, aromaterapie či saunové rituály.

 

Besenova.jpg

KÚPELE LÚČKY

Lúčky sú miestom pre oddych a načerpanie nových síl. Môžete si dopriať odbornú liečbu s dlhoročnou tradíciou v rodinnom prostredí. Liečivú vodu nájdete v bazénoch aj kúpeľoch.

Lucky.jpg

LIPTOVSKÝ JÁN

Pramene v obci sú považované za najväčší zdroj minerálnej vody na Slovensku. Pravidelný pobyt v tejto vode podporuje dobrý spánok a navodzuje prirodzený oddych tela.

Liptovsky Jan.jpg

HRADY A SKANEZNY

Hrady a skanzeny

HRAD LIKAVKA

Likavka sa svojou mohutnosťou a výškou palácového komplexu radí k najväčším hradným stavbám Slovenska. Zároveň ide o cenný architektonický artefakt neskorej gotiky a začiatku renesancie.

Hrad Likavka.jpg

LIPTOVSKÝ HRAD

Liptovský hrad je najvyššie položený hrad na Sovensku. Vedie k nemu nenáročná túra, ktorá Vás odmení nádherným výhľadom na Liptovskú kotlinu. V blízkosti hradu môžete tiež zdarma vyskúšať termálne jazierko.

Liptovsky hrad.jpg

VLKOLÍNEC

Vlkolínec je zachované sídlo pôvodnej stredoeurópskej architektúry. Už od roku 1993 je zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.  Užijte si nefalšovanú atmosféru stredoveku.

 

Vlkolínec.jpg

PRIBYLINA

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline je obrazom stredovekého sídla. Nachádzajú sa tu aj dva významné stredoveké kamenné objekty. Kaštieľ z Parížoviec je najstarším stojacím zemianskym sídlom v Liptove.

Pribylina.jpg

JASKYNE

Jaskyne

JASKYŇA SLOBODY

Demänovská jaskyňa slobody je dominantou najväčšieho jaskynného systému na Slovensku. Vďaka svojej nádhernej výzdobe sa stala najnavštevovanejšou jaskyňou na našom území. 

demanovska jaskyna slobody.jpg

ĽADOVÁ JASKYŇA

Severnú časť Demänovských jaskýň tvorí Demänovská ľadová jaskyňa. Unikátna je výskytom trvalej ľadovej výplne a bizarnými tvarmi podzemných priestorov. Pozoruhodná je aj svojou faunou a históriou.