top of page
nasi partneri.jpg

LYŽIARSKE STREDISKÁ

Lyžovanie

JASNÁ NÍZKE TATRY

Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Je situované po oboch stranách Chopku. Nachádza sa tu 13 lanoviek a 10 vlekov

Jasna.jpg

BAČOVA ROVEŇ

Skicentrum Bačova Roveň je pravidelne  hostiteľom pretekov Európskeho aj Slovenského pohára. Ponúka tri svahy a všetky typy obtiažnosti

Bacova Roven.jpg

SKI MALINÔ BRDO

Malinô Brdo, ktoré sa nachádza pri Ružomberku je stredisko s aktivitami pre celú rodinu so širokými zjazdovkami a snowparkom.

Malino Brdo.jpg

ŽIARCE

Stredisko sa nachádza 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Je severne orientované a umelo zasnežované preto sa tu častu dá lyžovať až do neskorej jari. 

Žiarce.jpg

OPALISKO

Lyžiarske stredisko sa nachádza iba 5km od centra Liptovského Mikuláša priamo nad obcou Závažná Poruba. Nájdete tu klzisko, bežecký areál aj sánkarskú dráhu.

Zavazna poruba.jpg

DOLINKY

10km od Liptovského Mikuláša sa nachádza menšie lyžiarske stredisko s jednou nenáročnou a jednou zajzdovkou pre stredne pokročilých.

Dolinky.jpg

SKI ČERTOVICA

Čertovica je lyžiarske stredisko v malebnom prostredí Nízkych Tatier. Ponúka 5 vlekov, zjazdovky všetkých typov náročností aj bežecké dráhy o celkovej dĺžke 5km.

Certovica.jpg

TURISTIKA A CYKLOTURISTIKA

Turistika a bike

KVAČIANSKA DOLINA

Kvačianska dolina je jedna z najkrajších dolín na Liptove a spolu s Prosieckou je vhodná na celodenný výlet. Na ceste Vás budú čakať rebríky, vodopády, jaskynky aj starý mlyn

Kvacianska dolina.jpg

DEMÄNOVSKÁ DOLINA

Jasná nie je len lyžovanie. V lete ponúka aj nespočetné množstvo  turistických trás, od tých určených rodinám s deťmi až po viacdňové náročné túry. Všetky ale s prekrásnymi výhľadmi. 

Demanovska dolina.jpg

MALINÔ BRDO

Bike Park Malinô Brdno patrí medzi top parky na Slovensku. Ponúka až 10 trailov z ktorých si vyberú úplní začiatočníci aj profesionálni pretekári. 

Bike park malino.jpg

800 KM CYKLOTRÁS

Liptov ponúka viac ako 800 km cyklotrás s rôznou dĺžkou a náročnosťou. Pre majiteľov elektrobikov sa na Liptove nachádza 16  stojanov s nabíjačkou. V priebehu leta premáva na Liptove aj cyklobus

Bike world jasna.jpg

VODNÁ NÁDRŽ LIPTOVSKÁ MARA

Liptovská Mara

PLÁŽOVÉ KÚPALISKO

Plážové kúpalisko na brehu Liptovskej Mary má ideálne podmienky pre všetkých milovníkov vodných a outdoorových športov - od vodných bicyklov cez jachting a windsurfing až po rybolov.

Plaz Liptovska Mara.jpg

MARA CAMPING

Kemp ponúka možnosti ubytovania od romantických zrubov až po stany. Nájdete tu tiež pláž so záchrannou službouadrenalínové vodné športy alebo si užijete vyhliadkovú plavbu.

Mara Camping.jpg

ARCHEOSKANZEN

Havránok predstavuje jednu z najvýznamnejších archeologických nálezísk na území Slovenska. Jedná sa o prvý archeologický park pod holým nebom a dokumentuje prítomnosť Keltov na Liptove.

Havránok.jpg

AQUAPARKY, TERMÁLNE A MINERÁLNE PRAMENE

Aquaparky

TATRALANDIA

Najväčší aquapark na Slovensku. 10 bazénov, 14 tobogánov, tropický raj, reštaurácie, wellness aj spa, to všetko 365 dní v roku na jednom mieste priamo oproti komplexu Maladinovo.

Tatralandia.jpg

BEŠEŇOVÁ

Vodný park Bešeňová je termálnym srdcom Liptova. Je zameraný na dokonalý oddych celého tela. Čakajú vás tu relaxačné masáže, aromaterapie či saunové rituály.

 

Besenova.jpg

KÚPELE LÚČKY

Lúčky sú miestom pre oddych a načerpanie nových síl. Môžete si dopriať odbornú liečbu s dlhoročnou tradíciou v rodinnom prostredí. Liečivú vodu nájdete v bazénoch aj kúpeľoch.

Lucky.jpg

LIPTOVSKÝ JÁN

Pramene v obci sú považované za najväčší zdroj minerálnej vody na Slovensku. Pravidelný pobyt v tejto vode podporuje dobrý spánok a navodzuje prirodzený oddych tela.

Liptovsky Jan.jpg

HRADY A SKANEZNY

Hrady a skanzeny

HRAD LIKAVKA

Likavka sa svojou mohutnosťou a výškou palácového komplexu radí k najväčším hradným stavbám Slovenska. Zároveň ide o cenný architektonický artefakt neskorej gotiky a začiatku renesancie.

Hrad Likavka.jpg

LIPTOVSKÝ HRAD

Liptovský hrad je najvyššie položený hrad na Sovensku. Vedie k nemu nenáročná túra, ktorá Vás odmení nádherným výhľadom na Liptovskú kotlinu. V blízkosti hradu môžete tiež zdarma vyskúšať termálne jazierko.

Liptovsky hrad.jpg

VLKOLÍNEC

Vlkolínec je zachované sídlo pôvodnej stredoeurópskej architektúry. Už od roku 1993 je zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.  Užijte si nefalšovanú atmosféru stredoveku.

 

Vlkolínec.jpg

PRIBYLINA

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline je obrazom stredovekého sídla. Nachádzajú sa tu aj dva významné stredoveké kamenné objekty. Kaštieľ z Parížoviec je najstarším stojacím zemianskym sídlom v Liptove.

Pribylina.jpg

JASKYNE

Jaskyne

JASKYŇA SLOBODY

Demänovská jaskyňa slobody je dominantou najväčšieho jaskynného systému na Slovensku. Vďaka svojej nádhernej výzdobe sa stala najnavštevovanejšou jaskyňou na našom území. 

demanovska jaskyna slobody.jpg

ĽADOVÁ JASKYŇA

Severnú časť Demänovských jaskýň tvorí Demänovská ľadová jaskyňa. Unikátna je výskytom trvalej ľadovej výplne a bizarnými tvarmi podzemných priestorov. Pozoruhodná je aj svojou faunou a históriou.

demanovska ladova jaskyna.jpg

MEDVEDIA ŠTÔLŇA

Medvedia štôlňa je jediné sprístupnené banské dielo na Liptove. Prejdete miesta, ktoré po roky hĺbil človek za vidinou získania zlata, naviac v neopakovateľnej atmosfére horiaceho kahanca. 

medvedia stolna.jpg

STANIŠOVSKÁ JASKYŇA

Stanišovská jaskyňa je celoročne prístupná a otvorená každý deň. Zaujímavá je tým, že nie je osvetlená a každý návštevník pred vstupm dostane vlastnú čelovú lampu. A možno zažijete aj úplnú tmu.

stanisovska jaskyna.jpg

INDOOR

Indoor

MÚZEUM OCHRANY PRÍRODY

Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva vzniklo už v roku 1930. Nájdete v ňom naozaj všetko - od jaskýň a histórie horolezectva po zvuky lesnej zveri, vtákov a zbierku slovenskej flóry. 3 hodiny vám bude málo!

muzeum ochrany prirody a jaskyniarstva.j

LASER ARÉNA LIPTOV

Laserová prestrelka v labyrinte očarí všetkých milovníkov aktívneho oddychu. Súčasťou je aj escape room, odkiaľ sa dostanete len po vyriešení niekoľkých hádaniek a úloh, alebo laser maze, kde máte 6 minút na to, aby ste preliezli dlhou chodbou popretkávanou laserovými lúčmi.

laser arena.jpg

ILUSIA

Ilusia je svet optických klamov. Môžete si prečítať noviny na vrchole mrakodrapu, pohladkať si slona, prejsť sa krajinou lega alebo si zatelefonovať na dne bazéna. Otvoríte myseľ zábavným a náučným trikom, po ktorých budete vnímať realitu inak ako doteraz.

ilusia.jpg

HURRICANE FACTORY

Netradičný, adrenalínový a predsa bezpečný šport a zábava pre každého! Príďte si vyskúšať pocit voľného pádu v bezpečí aerodynamického tunela, v pohodlnej výške, a za neustáleho dozoru profesionálnych inštruktorov. Vietor v tuneli dosahuje rýchlosť až 270 km/h!

Hurricane Factory

OSTATNÉ

Ostatné

MINISLOVENSKO

Slovensko je kultúrne bohatá krajina s viac ako 30 000 kultúrnymi pamiatkami. Areál Minislovensko v Liptovskom Jáne ich približuje formou prepracovaných modelov v mierke 1:25 niekoľko z nich. Súčasťou je aj železnička

minislovensko

SVÄTÝ KRÍŽ

Drevený artikulárny kostol vo Svätom kríži je jedna z najväčších drevených stavieb v strednej Európe. Unikátna nie je len kapacita až 6000 osôbí ale aj drevený barokný oltár z roku 1693.

svaty kriz

FARMA VÝCHODNÁ

Farma Východná je najvyššie položené  hospodárstvo na Liptove. Príďte sa pozrieť ako sa kŕmi dobytok, doja ovečky, či vyrábajú výborné farmárske produkty. A najkrajší pohľad na Liptov je z koňa z Východnej!

Farma Vychodna

RAFTING ADVENTURE

Prostredníctvom Rafting adventure si môžete užiť takmer akýkoľvek adrenalínový zážitok. Od splavovania riek či umelého kanálu cez aquazorbing, weakboard až po skalolezenie alebo paragliding.

Rafting Adventure
bottom of page