nasi partneri.jpg

LYŽIARSKE STREDISKÁ

 

JASNÁ NÍZKE TATRY

Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Je situované po oboch stranách Chopku. Nachádza sa tu 13 lanoviek a 10 vlekov

BAČOVA ROVEŇ

Skicentrum Bačova Roveň je pravidelne  hostiteľom pretekov Európskeho aj Slovenského pohára. Ponúka tri svahy a všetky typy obtiažnosti

SKI MALINÔ BRDO

Malinô Brdo, ktoré sa nachádza pri Ružomberku je stredisko s aktivitami pre celú rodinu so širokými zjazdovkami a snowparkom.

ŽIARCE

Stredisko sa nachádza 5 km od centra Liptovského Mikuláša. Je severne orientované a umelo zasnežované preto sa tu častu dá lyžovať až do neskorej jari. 

OPALISKO

Lyžiarske stredisko sa nachádza iba 5km od centra Liptovského Mikuláša priamo nad obcou Závažná Poruba. Nájdete tu klzisko, bežecký areál aj sánkarskú dráhu.

DOLINKY

10km od Liptovského Mikuláša sa nachádza menšie lyžiarske stredisko s jednou nenáročnou a jednou zajzdovkou pre stredne pokročilých.

SKI ČERTOVICA

Čertovica je lyžiarske stredisko v malebnom prostredí Nízkych Tatier. Ponúka 5 vlekov, zjazdovky všetkých typov náročností aj bežecké dráhy o celkovej dĺžke 5km.

TURISTIKA A CYKLOTURISTIKA

 

KVAČIANSKA DOLINA

Kvačianska dolina je jedna z najkrajších dolín na Liptove a spolu s Prosieckou je vhodná na celodenný výlet. Na ceste Vás budú čakať rebríky, vodopády, jaskynky aj starý mlyn

DEMÄNOVSKÁ DOLINA

Jasná nie je len lyžovanie. V lete ponúka aj nespočetné množstvo  turistických trás, od tých určených rodinám s deťmi až po viacdňové náročné túry. Všetky ale s prekrásnymi výhľadmi. 

MALINÔ BRDO

Bike Park Malinô Brdno patrí medzi top parky na Slovensku. Ponúka až 10 trailov z ktorých si vyberú úplní začiatočníci aj profesionálni pretekári. 

800 KM CYKLOTRÁS

Liptov ponúka viac ako 800 km cyklotrás s rôznou dĺžkou a náročnosťou. Pre majiteľov elektrobikov sa na Liptove nachádza 16  stojanov s nabíjačkou. V priebehu leta premáva na Liptove aj cyklobus

VODNÁ NÁDRŽ LIPTOVSKÁ MARA

 

PLÁŽOVÉ KÚPALISKO

Plážové kúpalisko na brehu Liptovskej Mary má ideálne podmienky pre všetkých milovníkov vodných a outdoorových športov - od vodných bicyklov cez jachting a windsurfing až po rybolov.

MARA CAMPING

Kemp ponúka možnosti ubytovania od romantických zrubov až po stany. Nájdete tu tiež pláž so záchrannou službouadrenalínové vodné športy alebo si užijete vyhliadkovú plavbu.

ARCHEOSKANZEN

Havránok predstavuje jednu z najvýznamnejších archeologických nálezísk na území Slovenska. Jedná sa o prvý archeologický park pod holým nebom a dokumentuje prítomnosť Keltov na Liptove.

AQUAPARKY, TERMÁLNE A MINERÁLNE PRAMENE

 

TATRALANDIA

Najväčší aquapark na Slovensku. 10 bazénov, 14 tobogánov, tropický raj, reštaurácie, wellness aj spa, to všetko 365 dní v roku na jednom mieste priamo oproti komplexu Maladinovo.

BEŠEŇOVÁ

Vodný park Bešeňová je termálnym srdcom Liptova. Je zameraný na dokonalý oddych celého tela. Čakajú vás tu relaxačné masáže, aromaterapie či saunové rituály.

KÚPELE LÚČKY

Lúčky sú miestom pre oddych a načerpanie nových síl. Môžete si dopriať odbornú liečbu s dlhoročnou tradíciou v rodinnom prostredí. Liečivú vodu nájdete v bazénoch aj kúpeľoch.

LIPTOVSKÝ JÁN

Pramene v obci sú považované za najväčší zdroj minerálnej vody na Slovensku. Pravidelný pobyt v tejto vode podporuje dobrý spánok a navodzuje prirodzený oddych tela.

HRADY A SKANEZNY

 

HRAD LIKAVKA

Likavka sa svojou mohutnosťou a výškou palácového komplexu radí k najväčším hradným stavbám Slovenska. Zároveň ide o cenný architektonický artefakt neskorej gotiky a začiatku renesancie.

LIPTOVSKÝ HRAD

Liptovský hrad je najvyššie položený hrad na Sovensku. Vedie k nemu nenáročná túra, ktorá Vás odmení nádherným výhľadom na Liptovskú kotlinu. V blízkosti hradu môžete tiež zdarma vyskúšať termálne jazierko.

VLKOLÍNEC

Vlkolínec je zachované sídlo pôvodnej stredoeurópskej architektúry. Už od roku 1993 je zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.  Užijte si nefalšovanú atmosféru stredoveku.

 

PRIBYLINA

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline je obrazom stredovekého sídla. Nachádzajú sa tu aj dva významné stredoveké kamenné objekty. Kaštieľ z Parížoviec je najstarším zachovaným zemianskym sídlom v Liptove.

JASKYNE

 

JASKYŇA SLOBODY

Demänovská jaskyňa slobody je dominantou najväčšieho jaskynného systému na Slovensku. Vďaka svojej nádhernej výzdobe sa stala najnavštevovanejšou jaskyňou na našom území. 

ĽADOVÁ JASKYŇA

Severnú časť Demänovských jaskýň tvorí Demänovská ľadová jaskyňa. Unikátna je výskytom trvalej ľadovej výplne a bizarnými tvarmi podzemných priestorov. Pozoruhodná je aj svojou faunou a históriou.

MEDVEDIA ŠTÔLŇA

Medvedia štôlňa je jediné sprístupnené banské dielo na Liptove. Prejdete miesta, ktoré po roky hĺbil človek za vidinou získania zlata, naviac v neopakovateľnej atmosfére horiaceho kahanca. 

STANIŠOVSKÁ JASKYŇA

Stanišovská jaskyňa je celoročne prístupná a otvorená každý deň. Zaujímavá je tým, že nie je osvetlená a každý návštevník pred vstupm dostane vlastnú čelovú lampu. A možno zažijete aj úplnú tmu.

INDOOR

 

MÚZEUM OCHRANY PRÍRODY

Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva vzniklo už v roku 1930. Nájdete v ňom naozaj všetko - od jaskýň a histórie horolezectva po zvuky lesnej zveri, vtákov a zbierku slovenskej flóry. 3 hodiny vám bude málo!

LASER ARÉNA LIPTOV

Laserová prestrelka v labyrinte očarí všetkých milovníkov aktívneho oddychu. Súčasťou je aj escape room, odkiaľ sa dostanete len po vyriešení niekoľkých hádaniek a úloh, alebo laser maze, kde máte 6 minút na to, aby ste preliezli dlhou chodbou popretkávanou laserovými lúčmi.

ILUSIA

Ilusia je svet optických klamov. Môžete si prečítať noviny na vrchole mrakodrapu, pohladkať si slona, prejsť sa krajinou lega alebo si zatelefonovať na dne bazéna. Otvoríte myseľ zábavným a náučným trikom, po ktorých budete vnímať realitu inak ako doteraz.

HURRICANE FACTORY

Netradičný, adrenalínový a predsa bezpečný šport a zábava pre každého! Príďte si vyskúšať pocit voľného pádu v bezpečí aerodynamického tunela, v pohodlnej výške, a za neustáleho dozoru profesionálnych inštruktorov. Vietor v tuneli dosahuje rýchlosť až 270 km/h!

OSTATNÉ

 

MINISLOVENSKO

Slovensko je kultúrne bohatá krajina s viac ako 30 000 kultúrnymi pamiatkami. Areál Minislovensko v Liptovskom Jáne ich približuje formou prepracovaných modelov v mierke 1:25 niekoľko z nich. Súčasťou je aj železnička

SVÄTÝ KRÍŽ

Drevený artikulárny kostol vo Svätom kríži je jedna z najväčších drevených stavieb v strednej Európe. Unikátna nie je len kapacita až 6000 osôbí ale aj drevený barokný oltár z roku 1693.

FARMA VÝCHODNÁ

Farma Východná je najvyššie položené ekologické hospodárstvo na Liptove. Príďte sa pozrieť ako sa kŕmi dobytok, doja ovečky, či vyrábajú výborné farmárske produkty. A najkrajší pohľad na Liptov je pomedzi uši koní z Východnej!

RAFTING ADVENTURE

Prostredníctvom Rafting adventure si môžete užiť takmer akýkoľvek adrenalínový zážitok. Od splavovania riek či umelého kanálu cez aquazorbing, weakboard až po skalolezenie alebo paragliding.