Tip na výlet: Demänovská hora

Štart a cieľ: Rezort Bystrina, Demänovská dolina

Čas: 2+ hod

Prevýšenie: 985 m hore dole

Náročnosť: mierna až stredná

 

Demänovská Hora je jeden z tých kopcov, kam si kľudne vybehnete na západ slnka po práci. Je to ľahko dostupný kopec a pritom ponúka nádherné výhľady, najmä ak vychytáte také počasie ako sme mali my :)

Túra začína pri ATC Bystrina v Demänovskej Doline, kde môžete aj zaparkovať. Odtiaľ sa vyberieme po žltej značke. Stúpanie je takmer od začiatku a skoro rovnako výdatné celú trasu, chodník sa kľukatí serpentínami až na vrchol. Po ceste narazíte na niekoľko miest, odkiaľ sa už dajú pozorovať výhľady, preto ak si netrúfate až na vrchol, pokojne si za cieľ môžete zvoliť jednu z vyhliadok. Určite to ale stojí za to dôjsť až na vrchol. Chodník je prístupný počas celého roka. My sme tu boli koncom leta aj začiatkom zimy a vždy to bolo čarovné. Však pozrite sami :)

Žltý chodník ďalej pokračuje cez Iľanovské sedlo, Machnaté sedlo, okolo Tančnice a Krakovej Hole až do Demänovského sedla, kde sa napája na červenú Cestu hrdinov SNP. A tá najkrajšia vyhliadka sa nachádza práve až keď budete pokračovať po žltej ďalej.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek a nezmeškajte žiadnu zo skvelých ponúk