Social events

Your social events

Social events

Your social events

Get a non-binding price offer

rectangle
Maladinovo is an ideal place for organizing social and corporate events thanks to its location in the centre of Liptov, the type of accommodation in 7 apartment houses and the combination of services together with the first Bernard Pub in Slovakia.
Privacy

Privacy

of apartment resort
Conference area

Conference area

with a capacity of 50 persons.
Apartments

Apartments

with a capacity of 396 beds
Beer baths

Beer baths

Bernard and wellness centre
Exterior areas

Exterior areas

for work and play
Restaurant Bernard Pub

Restaurant Bernard Pub

breakfast, lunch, dinner, coffee break

Corporate teambuilding, trainings, events

There are no limits to fantasy and we are open to organise any event for great people. We have hosted concerts, international sports competitions, training camps and corporate trainings. A large capacity tent, 400 beds, Bernard Pub and beautiful surroundings are just waiting for you.

SUMMER COMPANY EVENT AT LIPTOV

Liptov is a great location for a summer team-building event

Take advantage of the rich opportunities in the region and our resort during the summer months and organize an unforgettable team-building experience. In addition to large outdoor areas suitable for various team-building activities, the summer in Liptov offers countless other attractions within easy reach from Maladinovo.

Beer bath, wellness, massages, restaurant

Activities directly in the resort

Maladinovo is a fully equipped resort with quality services. Your program can include a treatment at the Bernard Beer Spa, a wellness centre or a massage. The Bernard Pub restaurant is the ideal place for an evening meal or gathering.

BERNARD PUB LOUNGE AND MEETING ROOM

Lounge and a meeting room

Maladinovo has two interior meeting areas. The smaller of the two is an equipped meeting room with a capacity of up to 20 people. The larger is the Bernard Pub's separate lounge with a capacity of ideally up to 60 people.

GREAT LOCATION OF THE RESORT CLOSE TO MAJOR ATTRACTIONS

What you won't find here, you will find in close proximity

The location of the resort in the very centre of Liptov allows you to enjoy all the attractions and activities that this popular tourist location offers. The Tatralandia Aquapark and the multifunctional Liptov Arena are just a 10-minute walk away. Our partners can arrange almost any programme for you.

LARGE CAPACITY TENT, BEACH , AREA

Resort exterior with rich options

Maladinovo is located on the banks of the Liptovska Mara lake and includes large outdoor areas suitable for various sports and adrenaline activities. You can use barbecue area on the banks of the Liptovska Mara or the large-capacity tent with heating suitable for tastings, presentations and discos.

SOCIAL AND FAMILY EVENTS

Your celebrations, family gatherings, or get-togethers

Not planning a big corporate event but rather a gathering with friends, a meetup, bachelor or bachelorette party, or a significant family celebration? Bernard Pub and Maladinovo are great places for these types of events too. Contact us, and we'll tailor an offer to meet your needs and preferences. Social celebrations and events.

Recenzie

Reviews from our clients

„Absolutely amazing. I was here for a conference and honestly, this is probably the best location for the conference to have been held at!"

Radha Yagnik, conference participant February 2023

„V hoteli Maladinovo sme organizovali medzinárodné školenie pre 50 účastníkov zo 4 rôznych kontinentov. Boli sme veľmi spokojní s organizáciou nášho podujatia najmä vďaka profesionálnej komunikácií hotelového manažmentu aj reštaurácie. Personál reštaurácie zvládol pripraviť stravu, ktorá vyhovovala rôznorodým kultúrnym, zdravotným a iným požiadavkám našich hostí a všetci boli maximálne spokojní s kvalitou. Všetci naši účastníci boli tiež úplne spokojní s krásnymi a novo zariadenými apartmánmi. Oceňujeme profesionálnu prácu personálu hotela Maladinovo a hodnotíme služby ako aj kvalitu hotela ako nadštandardnú. Veľmi radi sa sem opäť vrátime pri organizácií ďalších konferencií a školení. ADEL Slovakia"

JANA TURANSKÁ, ADEL, February 2023

„Mala som možnosť realizovať ako lektorka tímbilding a workshop komunikačných zručností pre klienta práve v Maladinovo. Ubytovanie a welness ako aj ostatné hotelové/gastro služby sú na vysokej úrovni. Ako lektorka veľmi oceňujem prístup personálu, flexibilitu pri riešení školiacej miestnosti ako aj vonkajšie priestory, ktoré sú vhodné na tímbilding a workshop v exteriéri. V rámci areálu je k dispozícii ohnisko, kam personál preniesol všetky potrebné veci. Zároveň je tu súkromie.”"

LEKTORKA SOFTSKILLS PRE FIRMU CARGOWAGON, June 2022

„Chcem vam velmi pekne podakovat za vsetku ochotu a profesionalnu spoluoracu, ste skvela.”

EXCLUSIVE NETWORKS, June 2022

„Strávili sme tu team building , ubytovanie veľké moderné apartmány , dobré stravovanie formou švédskych stolov . Pri všetkých našich požiadavkách nám vyšli maximálne v ústrety.”

IVAN BLŠÁK, MTS, June 2022

„Maladinovo nám ponúklo skvelé zázemie na školenie. Ubytovanie, školiaci priestor, wellnes, vegánska strava, okolie, služby...všetko hodnotím vysoko pozitívne :) Personál vie čo robí a robí to veľmi dobre :) Odporúčam! ”

ZUZANA KOLCUNOVÁ, GREENWAYS, June 2022

„Dobrý deň, chcela by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za náš triedny výlet u Vás. Sme neskutočne spokojní s ubytovaním a vašimi službami. Taktiež by som sa Vás v mene celej triedy chcela poďakovať za ústretovosť a rýchlu komunikáciu. Veľmi sme si to užili a plánujeme už ďalší rok ktorý by sme strávili opäť u vás a určite aj dlhšie ako na jednu noc :). Dúfam taktiež, že sme nezanechali veľký neporiadok a taktiež nejaké škody čo sa izieb týka. Dúfame, že na další rok nás opäť vrelo privítate a ubytujete :). Ešte raz ďakujeme😊, Sláviková ”

ŠKOLSKÝ VÝLET, June 2022

"My děkujeme za všechny vstřícné kroky, které jste nám umožnili a za ubytování, které si všichni chválili. V rámci výtek jsem zachytila jenom jednu věc a to, že se nedala na apartmánech regulovat teplota (kde není klimatizace) a bývala některým zima. Jinak si všichni chválili a byli spokojeni. Velmi rádi Vaše služby využijeme znovu, když budeme cestu do Liptovského Mikuláše nebo někde v okolí plánovat. Mějte se krásně a i Vám přeji, aby Vám rezort co nejvíce prosperoval. "

LUCIE SOLANSKÁ, JAN ENTERTAINMENT, June 2022

Newsletter

Sign up for the newsletter and don't miss any of the great offers