V srdci Liptova rastú nové ubytovacie kapacity

(Liptovský Mikuláš, 3. 12. 2018) – Neskorší príchod zimy praje výstavbe nového komplexu apartmánových domov v blízkosti najväčšieho slovenského akvaparku. Na severnom brehu Liptovskej Mary oproti Tatralandii od septembra vyrastá komplex siedmych apartmánových domov Maladinovo. Súčasťou luxusného komplexu bude tiež reštaurácia, kaviareň či wellness. Investícia na Liptove, vo výške približne 8, 6 milióna eur, prinesie do regiónu päťdesiat nových pracovných miest. Investor plánuje výstavbu ukončiť do polovice roka 2020.

Na Slovensku je čoraz viac ľudí, ktorí nechcú svoje voľné prostriedky uložiť v banke. Investujú radšej do seba, do svojho relaxu. Riešenie ponúkajú investície do nehnuteľností v lukratívnych lokalitách s rozvinutým cestovných ruchom. Z pohľadu turizmu je na špici záujmu región Liptov. Zorientovať sa v spleti ponúk nie je jednoduché. No najviac investičných príležitostí na Liptove je v blízkosti strediska Jasná a Liptovskej Mary.

Apartmánový komplex Maladinovo vytvorí sedem apartmánových domov s infraštruktúrou, reštauráciou, kaviarňou, wellnessom aj minimarketom. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti najväčšieho slovenského akvaparku s celoročnou prevádzkou. Od začiatku je projektovaný a stavaný ako rezort slúžiaci na krátkodobé ubytovanie. Investor sa kúpou apartmánového domu v tomto rezorte preto nezaväzujete k jednému miestu. Ako sa tejto špeciálnej výhode dá rozumieť? Investor za svoje peniaze nedostane len apartmánový dom, ale aj vstupenku do systému výhod. Tie mu okrem iných benefitov umožnia relaxovať aj v iných zariadeniach. Video prezentácia projektu je dostupná na tomto linku: https://www.youtube.com/watch?v=cuEWbquemIYMúry apartmánových domov postupne rastú. Väčšia časť rezortu by sa mala dostať do prevádzky koncom budúceho roku. Ukončenie výstavby je naplánované na leto 2020. „Najväčší tlak na voľné kapacity na Liptove býva počas letných prázdnin, región naráža na strop počtu ubytovacích kapacít. Ak si má Liptov udržať kontinuálny rast, tak sčasti môže napomôcť aj výstavba apartmánových domov,“ povedal realitný poradca z Butterfly-reality Jozef Klepáč. Väčšou výzvou pre Liptov, rovnako ako pre väčšinu slovenských turistických destinácií, zostáva lepšie vyťažovanie existujúcich kapacít v medzisezónnych obdobiach.


Podľa Národnej banky Slovenska sa ceny nehnuteľností za 5 rokov zvýšili v priemere o 33,4 %. Poloha nového komplexu je jedinečná nielen v rámci Slovenska, ale aj v rámci samotného Liptova. Ceny nehnuteľností tu budú vždy patriť k najvyšším. Napriek tomu cena apartmánového domu s kompletným nadštandardným vybavením je práve v Maladinove v rámci regiónu jedna z najnižších

Prihláste sa na odber noviniek a nezmeškajte žiadnu zo skvelých ponúk

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon