Netlačte sa ako sardinky - dovolenkujte

Len toto leto sa otvorili brány apartmánového ubytovacieho komplexu MALADINOVO na Liptove a už hlási novinku, ktorá poteší najmä rodiny s deťmi. Komplex je situovaný bezprostredne pri Liptovskej Mare, oproti obľúbenej Tatralandii. Malých aj veľkých láka do letného parku, kde sa ani toto leto nebudú cítiť ako sardinky. Priestranný areál s atrakciami dostal príznačný názov NA LÚKE MALADINOVO. Deti potešia zvieratká, rôzne atrakcie, 400 m2 veľký labyrint, všetkých zaujmú tradičné slovenské suveníry, nechýba gastro ani tematické víkendy či hudobné predstavenia.


Kto si chce užívať hory aj vodu v jednom, mal by zamieriť na Liptov. Jedno miesto, ktoré je v centre regiónu, ale zároveň výnimočné a mimo veľkých davov, nájdu dovolenkári oproti Tatralandii, v okrajovej časti Liptovského Mikuláša v Maladinove NA LÚKE.

Názov areálu NA LÚKE nie je náhodný. Ide o veľkorysý priestor plný atrakcií na lúke s výhľadmi na Liptov, kde budú prázdninujúce deti v bezpečí od vírusov a zabavia sa. Najväčším lákadlom areálu je jediný slamený labyrint na Liptove veľký až 400 m2. Nejde pritom len o hľadanie najrýchlejšej cesty vonku z bludiska, ale dopĺňajú ho aj nezvyčajné prekážky či zaujímavé otázky. „My sme so synom takí pátrači, takže sme veľmi radi vstúpili do bludiska. Zaujala nás prekážka v podobe siete so zvončekmi. Syn to zvládol perfektne, u mňa už lásku k dobrému pivku neoklamete, keďže bruško mi trošku zavadzalo, ale užili sme si to. Dokonca sme si to zopakovali viackrát,“ povedal s úsmevom Andrej z Banskej Bystrice. Čo by to bol za Liptov bez ovečiek. Najmenší ich v tunajšom Ovečkolande môžu nakŕmiť alebo si vyskúšajú bačovanie. Kto by netušil o čo ide, tak deti absolvujú zaháňanie oviec cez prekážky, takmer ako skutoční bačovia. Keďže ovečky deti na svojich chrbtoch neodvezú, tak tu na malých čakajú koníky – sú menšieho vzrastu, aby si deti jazdu užili. Malých chlapcov si získajú šliapacie káry a počas celého dňa všetky deti všakovaké voľné atrakcie či jednoduché animácie. Najlepšie liptovské a tradičné výrobky od lokálnych výrobcov sú v ponuke miestnych obchodíkov.

Na lúke sa deň nepočíta, ak sa neodskúša aj tunajšia kuchyňa. Nielen muži ocenia vychýrené české čapované pivo Bernard. „Prišli sme aj so starými rodičmi. Hľadali sme miesto, kde aj oni nájdu kľud a my budeme spokojní, že ich neohrozujú davy turistov. Bonusom pre nás bolo, že naši rodičia potom večer postrážili deti a my sme si vychutnali spoločnú večeru, absolvovali sme dokonca aj koncert a priam dokonalý západ slnka,“ povedala Erika z Bratislavy.

Dovolenka na Slovensku je tohto roku dobrá voľba a tá na Liptove obzvlášť. Kopec atrakcií dopĺňajú aj tematické víkendy či hudobné vystúpenia. Na lúke to bude už 2. augusta farmárska nedeľa s prehliadkou a možnosťou voziť sa na historických malotraktoroch, 8. augusta retro sobota, o týždeň neskôr umelecká sobota a 23. augusta ovčiarska nedeľa s krstom knihy skvelej etnologičky, kultúrnej historičky a múzejníčka Ivety Zuskinovej. Hudobné duše potešia 2. augusta Duchoňovci, 8. augusta legendárny Vašo Padejdl, v polovici augusta klavírny virtuóz Jozef Holly a v posledný augustový piatok svetový bluesman Erich Boboš Prochádzka.

Leto je v plnom prúde, prázdniny majú dva roky len v knižkách a detváky treba vyvenčiť aj v auguste. Ideálne je to v prírode a s poriadnou dávkou atrakcií a pritom bezpečne. Sardinky sa už nenosia, tie chutia najlepšie v oleji a dovolenka najlepšie NA LÚKE MALADINOVO. Ubytovanie vedľa Lúky je v priestranných novučičkých apartmánoch a zábava a dobré jedlo sa tu užívajú každý deň.


Prihláste sa na odber noviniek a nezmeškajte žiadnu zo skvelých ponúk

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon