Na lyžiach na Chatu pod Suchým

Štart a cieľ: Bobrovecká Vápenica

Trasa: 10 km

Čas: 3 hod

Stúpanie: 636 m


Na Chatu pod Suchým, známejšiu pod názvom Chata Červenec, sme sa vybrali v jeden mrazivý januárový pondelok, kedy teplota ukazovala -16°C. Slniečko ale svietilo a príjemne hrialo, preto nám zima nevadila. Navyše, na skialpoch sa človek veľmi rýchlo zohreje :)

Trasa začína hneď od parkoviska v Bobroveckej Vápenici a na rozdiel od tej letnej vedie cez lúku smerom do lesa, kde je stúpanie menej náročné ako na turistickej trase. Snehu je dosť, šlapať sa dá pekne aj v lese, no miestami treba byť opatrný. Po necelej trištvrte hodinke sa napájame na cyklotrasu, kde je stúpanie už len mierne a pokračujeme po modrej turistickej značke. Cesta je široká, šlape sa príjemne. Asi po hodine a pol prechádzame okolo odbočky na Babky, kam ale tentokrát neodbočujeme a pokračujeme rovno po ceste. Do cieľa prichádzame za 2 hodiny s mnohými prestávkami na fotenie. Obsadili sme si jeden turistický prístrešok, kde sme sa občerstvili, pokochali, ale dlho sme sa nezdržiavali keďže teplota bola stále ďaleko v mínuse. Pásy z lyží sme dali dole a vychutnali si kratučký kopec s čerstvým snehom. Ďalej už ideme smerom dole po tom istom chodníku ako hore, takže to nie je moc lyžovačka pre fajnšmekrov.

Celkovo nám turistika trvala 3 hodiny a na lyžiach sme prišli až dole k autu.

Na chatu sa môžete vybrať v akékoľvek ročné obdobie. Z chaty Červenec sa dá ďalej pokračovať na Babky alebo na druhú stranu na Suchý Vrch či ešte ďalej na Brestovú.Prihláste sa na odber noviniek a nezmeškajte žiadnu zo skvelých ponúk

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon