Čertovica - peši, na bežkách aj na lyžiach

Čertovica sa nachádza presne na pomedzí dvoch okresov - Liptova a Brezna. A keďže väčšiu časť tohtoročnej zimy sme mohli spoznávať prírodné krásy len vlastného okresu, vybrali sme sa aj na Čertovicu. Cesta vedie cez Nižnú Bocu, kedysi známu banícku obed, kde sa dodnes zachovala jej atmosféra. V dedinke nájdete nádherné drevenice a banícke domy a určite stojí za to sa cez obec prejsť.


Na Čertovici a v jej okolí je naozaj mnoho možností na zimné i letné vyžitie. Peši, na bežkách či na lyžiach alebo sa len pošmýkať na sánkach. Čertovica je horským prechodom a tak je obklopená hrebeňmi Nízkych Tatier na všetkých stranách. Prechádza tadiaľto aj známa Cesta hrdinov SNP, na ktorú na tu môžete napojiť ak sa chystáte na hrebeňovku Nízkych Tatier. Na lyžiach sa môžete z malého parkoviska za obcou Nižná Boca vybrať napríklad na Lajštroch, na vrch Rovná Hoľa alebo na Chatu generála M.R.Štefánika (Štefáničku).

Na druhej strane sa môžete prejsť napríklad na Čertovu svadbu, kde sme si to namierili aj my. Väčšina okoloidúcich bola na bežkách, preto určite odporúčame ako bežkársku oblasť. Počasie bolo nádherné a s čerstvým snehom bolo celé prostredie ako zo zimnej rozprávky. Vybrali sme sa po zelenej značke do Sedla pod Lenivou, kde sme odbočili doľava na užšiu cestičku prešlapanú lyžiarmi. Snehu bolo naozaj veľa a neraz sme sa zaborili do snehu takmer po pas. Z vrcholu Čertova Svadba bol nádherný výhľad na Hrebeň Nízkych Tatier a pohľady na zasnežené stromy a červenkastnú oblohu boli priam neuveriteľné. Prechádzka to bola nie veľmi dlhá, dokopy možno dve hodiny, no stála naozaj za to. Určite sa sem vrátime aj pri ďalších príležitostiach.Prihláste sa na odber noviniek a nezmeškajte žiadnu zo skvelých ponúk

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon